03 december 2010

Parool lanceert eerste webshop in samenwerking met S&H Productfulfilment

Vanuit een centrale e-commerce afdeling van de Persgroep is voor Het Parool een nieuwe webshop geopend. "Het is een eenvoudige cadeaushop, maar zie het als opstap naar een volwaardige webshop", zegt Frank Geusebroek manager ecommerce bij uitgever de Persgroep tegen Emerce. De uitgever ontwikkelt e-commerce tot een derde geldstroom.

Het Parool verkocht al een paar boeken via de site, maar dat ‘werd er een beetje bij gedaan’ door het marketingteam , aldus Geusebroek. Maar nu is er gekozen voor een professionele fulfilmentpartij S&H Productfulfilment.

Geusebroek: “We zullen via de webwinkel aanbiedingen geven, net als we met de krant aan onze trouwe lezers doen. Het zijn met name exclusieve producten, die niet via de reguliere handel verkrijgbaar zijn.

”Bij Trouw en de Volkskrant is het assortiment een stuk uitgebreider, dat volgt ook voor Het Parool.” Elk jaar half november verschijnt er bij de Volkskrant en Trouw een cadeaugids in de krant. Vanwege het succes is de webshop geopend voor Het Parool.

Om gelijke tred te houden met de cadeaugids, werd de webwinkel van Het Parool binnen anderhalve week opgezet in samenwerking met Headline Interactive en S&H Productfulfilment. Geusebroek: “Na Sinterklaas heeft dat geen zin meer. Nu kon het nog net mooi voor de feestdagen.

De eerste doelstelling is dat de webwinkelomzet minder afhankelijk wordt van de productaanbiedingen in de krant. “Als we minder ruimte krijgen in de krant, dan valt die omzet natuurlijk terug. Over absolute aantallen kan ik nog weinig zeggen”, aldus Geusebroek.

De retailontwikkeling van uitgevers is al een tijdje gaande. Zo lanceerde NRC in maart nog, naast de al bestaande webwinkels van deze krant, een nieuwe webwinkel gericht op vrouwen in samenwerking met S&H Productfulfilment. Ook De Telegraaf kent een eigen webwinkel. Het is onderdeel van de zogenoemde derde geldstroom waar uitgevers op inspringen. Naast reclame en bij betaalde uitgaven, de abonnementen, zien veel uitgevers nieuwe inkomsten in e-commerce-activiteiten.

Bron: Emerce


Share |
MELD U GRATIS AAN
Vind antwoord op al je e-commerce vragen door meer dan 100 lezingen en 200 toonaangevende aanbieders.
Mis het niet!

Aanmelden als bezoeker
OP DE HOOGTE BLIJVEN?
Altijd het laatste nieuws over de beurs en de e-commerce branche!



PLATINUM SPONSOR
GOLD SPONSOR
MEDIAPARTNER
Cream Juice BV Mijn Webwinkel Copernica Marketing Software
RetailTrends Frankwatching MT Sprout Webwinkel Weblog MarketingTribune Customer Talk De Nieuwe Zaak DDMA PIM Twinkle Traffic Builders zoekmachinemarketing Internetbureau Bestebroer Emerce