01 juni 2010

Mastercard mikt op m-commerce

Voor het eerst in haar geschiedenis opent Mastercard haar deuren voor externe ontwikkelaars. Het concern werkt aan nieuwe toepassingen die webwinkeliers minder afhankelijk moeten maken van acquiring banken.

De creditcardmaatschappij stelt twintig van zijn betaal- en dataservices open via Application Programming Interfaces (API’s). Hiermee hoopt Mastercard dat programmeurs, die delen in eventuele opbrengsten, zullen zorgen voor nieuwe betaaltoepassingen voor e-commerce en m-commerce.

Webwinkeliers zouden in de toekomst bijvoorbeeld direct contact met Mastercard kunnen maken door gebruik te maken van een API, zonder hierbij de traditionele route te volgen via de merchant aqcuirer en acquiring bank, waardoor betaalprocessen meer gestroomlijnd en goedkoper kunnen verlopen. Ook zou shopgedrag beter in kaart kunnen worden gebracht, wat webwinkeliers kansen biedt voor promotie op maat.

Forrester Research

Op het gebied van mobiele betalingen is er momenteel geen marktleider, aldus Mike Gualtieri van Forrester Research op het initiatief van Mastercard. Hij vindt dat Mastercard zijn deuren op het goede moment opent. Het bedrijf vergroot hiermee zijn kansen om de mobiele betaalapplicatie van de toekomst te creëren.

In een eerder stadium zetten Amazon en PayPal de poort al open voor externe ontwikkelaars van betaaltoepassingen.

Bron: Twinkle Magazine
MELD U GRATIS AAN
Vind antwoord op al je e-commerce vragen door meer dan 100 lezingen en 200 toonaangevende aanbieders.
Mis het niet!

Aanmelden als bezoeker
OP DE HOOGTE BLIJVEN?
Altijd het laatste nieuws over de beurs en de e-commerce branche!



PLATINUM SPONSOR
GOLD SPONSOR
MEDIAPARTNER
SEOshop
Cream Juice BV Copernica Marketing Software Klarna
RetailTrends Frankwatching MT Sprout Webwinkel Weblog MarketingTribune Customer Talk De Nieuwe Zaak DDMA PIM DeMeter Dutch Cowboys Twinkle Traffic Builders zoekmachinemarketing Internetbureau Bestebroer The Paypers Logistiek Totaal Emerce SocialMedia.nl