21 september 2010
Kortinggssite Groupon komt naar Nederland
In Amerika wordt het gezien als de grootste e-commercehit van de afgelopen jaren: kortingssite Groupon. Winkeliers en andere ondernemers, groot en klein, kunnen via Groupon kortingsacties aanbieden. Het bedrijf gaat nu ook in Nederland van start. Een verkoopteam van ongeveer 40 man benadert reeds intensief de Nederlandse lokale MKB-markt.
De kortingsacties van Groupon.nl zijn ondertussen in 57 Nederlandse steden beschikbaar. De ondernemer biedt een product of dienst tegen forse korting aan, onder de voorwaarde dat minimaal een x-aantal mensen daar gebruik van maakt. Groupon mailt vervolgens klanten in de betreffende stad of regio om zo veel mogelijk mensen naar de actie te lokken. Voor promotie maakt het bedrijf ook veel gebruik van social media-marketing.
Groupon vangt als vergoeding een deel van de nieuwe omzet die ze genereert voor de winkelier. Details over de Nederlandse commissiestructuur zijn nog niet bekend.
Overname MyCityDeal
De intrede op de Nederlandse markt werd mogelijk doordat het Amerikaanse Groupon de Europese sites van MyCityDeal in mei heeft overgenomen. Daarnaast financiert het bedrijf zijn snelle internationale uitrol met een kapitaalinjectie van 135 miljoen dollar die het in april 2010 kreeg. Tot de nieuwe investeerders behoort het Russische Digital Sky Technologies, dat ook een belang in Facebook heeft.
Groupon zegt sinds vorig jaar winstgevend te werken, al is niet bekend hoe zwaar de kosten van de internationale expansie nu op het resultaat drukken.
Bron: Emerce
MELD U GRATIS AAN
Vind antwoord op al je e-commerce vragen door meer dan 100 lezingen en 200 toonaangevende aanbieders.
Mis het niet!
OP DE HOOGTE BLIJVEN?
Altijd het laatste nieuws over de beurs en de e-commerce branche!